Reklama

  • Miejsce na twoją reklamę. Aby uzyskać informacje na ten temat skontaktuj się z administratorem - admin@crashfans.pl

Ogłoszenie

crashday forum crashday download mody skiny auta <P> <DIV ALIGN="CENTER"><A HREF="www.crashfans.pl">http://www.crashfans.pl/</A></DIV>

Zasady Forum *|* Wymiana buttonami *|* Archiwum newsów *|* Download Crashday! *|* FAQ *|* Chat *|* Plik naprawiający multiplayer

Crashday Center

#1 2012-06-23 19:38:47

 nieznamcie56

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1262887988.png

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-06-10
Posty: 1467
Punktów :   -2 
Klan: lFPl

Pomoce,ciekawostki oraz edycja gier.

Postanowiłem pokazać wam troche tricków do gier różnych firm.Tekst mojej produkcji,na prawie wszystko sam wpadłem(tylko przy pomocy neta dowiedziałem się o właściwościach pliku config.cfg)

Gry SCS Software/TopWare(18 wheels of steel,bus driver,nie wiem czy na pewno euro truck simulator)
Pokaże na przykładzie Bus Driver.

1.Wchodzimy w moje dokumenty/Bus Driver
2.Następnie szukamy i otwieramy za pomocą notatnika plik config.cfg
3.W pliku config.cfg wyszukujemy fragment uset g_console "0" i zmieniamy na uset g_console "1"
4.Zapisujemy ZMIANY W TYM PLIKU.
5.Włączamy grę.
6.Gdy pojawi się menu klikamy na klawiaturze ~
7.Pojawi sie konsola
8.Tam w konsoli wpisujemy edit
9.Po chwili przestanie lecieć muzyka i ukaże się menu i tam będzie "new map" "load map" itd.
10.Właście uzyskaliśmy dostęp do silnika graficznego Bus Driver.Tym narzędziem możemy przerabiać obecny świat w Bus Driver jak i tworzyć nowy.
11.Tą konsolą gdzie wpisywaliśmy komendę edit możemy dodawać sobie cheaty oraz  dostęp do innych narzędzi używanych przy produkcji gry.
TEN SPOSÓB DZIAŁA W INNYCH GRACH TYCH FIRM TYLKO ZAMIAST MOJE DOKUMENTY/BUS DRIVER JEST MOJE DOKUMENTY/NAZWA GRY JAKĄ CHCECIE EDYTOWAĆ(ta informacja głównie dla takich jak Filip.)
Jak ktoś ma problem to pisać,postaram się później wrzucić screeny bo teraz mi sie nie chce.

Pozdrawia Nieznamcie56

Ostatnio edytowany przez nieznamcie56 (2012-06-24 14:21:34)

Offline

 

#2 2012-06-24 14:21:41

 nieznamcie56

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1262887988.png

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-06-10
Posty: 1467
Punktów :   -2 
Klan: lFPl

Re: Pomoce,ciekawostki oraz edycja gier.

Teraz popisze wam o dziele MoonByte,Replay Studios i Atari - Grze Crashday

Aby zacząć przerabiać grę Crashday nie potrzeba mieć wielkiej wiedzy programistycznej,wystarczy odrobina umiejętności graficznych oraz logicznego myślenia.

Przygotowania:

Otoz do edycji potrzebny ci na poczatku bedzie program obslugujacy pliki .dds i .tga.
Darmowym takim programem jest paint.NET do pobrania stąd

do tworzenia nowych samochodów potrzebny ci bedzie SDK Crashday(narzedzia uzywane przez tworcow do tworzenia gry.Pobierzesz je stąd:SDK Crashday

O folderze gry Crashday:

UWAGA:Jeśli jakiś folder nie jest ponumerowany to znaczy że lepiej tam nic nie ruszać!

http://i49.tinypic.com/2u6g32e.jpg

1.Folder o grze trybu kariera;wszystkie misje oraz trasy są tu zawarte,ale tekstu do misji(czyt.tego tekstu co zawsze gość czyta przed misją)tu nie znajdziecie.O tym napiszę w przyszłym warsztacie.
2.Folder z plikami edytora tras,aby dodać jakiś element najpierw musisz go wymodelować programem zmodeler 1.07b w formacie .p3d(plugin ten zawarty jest w sdk crashday).Warsztatu o tym nie zrobię bo nie znam się na modelowaniu.
3.Folder z dźwiękami gry;odgłosy silników,muzyka etc.
4.Folder z texturami  gry.Jeden z ważniejszych folderów.
5.Jeden z ważniejszych folderów.Tam znajdują się samochody,ustawienia edytora tras,terrainy,elementy do edytora tras,pliki roślinności,trasami etc.
6.Folder z ustawieniami językowymi gry,tam znajduje się ważny plik pol.plain o którym napiszę pw przyszłym warsztacie.
7.Folder z cząsteczkami gry,jak i efektów np.dymu z opon.
8.Folder ze zdjęciami które lecą podczas credits etc.
9.Folder z filmami np.intra etc.

DO DZIAŁANIA GRY JEST NIEZBĘDNY KAŻDY Z FOLDERÓW JAK I KAŻDY Z PLIKÓW.

W przyszłym warsztacie dowiemy się o edytowaniu misji w karierze,i bardzo waznych plikach pol.plain i game.dbs

Pozdrawia Nieznamcie 56

Offline

 





Reklamy:
Jeśli chcesz wymienic sie buttonem, kliknij tutaj.
naruto zone Counter Online Forum Pierwsza strona o metaldamage Mesjasz Polskie centrum rapu Swiat Monster Hunter

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
k800icentrum