Reklama

  • Miejsce na twoją reklamę. Aby uzyskać informacje na ten temat skontaktuj się z administratorem - admin@crashfans.pl
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

crashday forum crashday download mody skiny auta <P> <DIV ALIGN="CENTER"><A HREF="www.crashfans.pl">http://www.crashfans.pl/</A></DIV>

Zasady Forum *|* Wymiana buttonami *|* Archiwum newsów *|* Download Crashday! *|* FAQ *|* Chat *|* Plik naprawiający multiplayer

Crashday Center

#1 2011-05-13 15:23:40

 Piraka

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1262886112.png

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-20
Posty: 239
Punktów :   
Klan: fejk.

Heightmaps by Piraka

Hej! Wiem że gdzieś tutaj ( albo i na innych forach ) jest tutorial na HeightMaps by DromEd. Ale uważam że własny warto napisać

Od dawna wiem, że niektórzy by chcieli robić piękne krajobrazy i inne rzeczy, i chce wam teraz pokazać, jak to się robi. Najpierw oczywiście trzeba zrobić teren jakiś ( polecam Paint.Net łatwy program w obsłudze a opcje po zainstalowaniu wtyczek ma podobne do photoshopa ) A potem.. zacznijmy od szczegółów

Polecane programy do terenów:
-Paint.Net ( Polecam do Terenów takich jak moje. )
-Gimp ( Polecam do terenów typu Hightake )
-Photoshop ( Polecam do terenów takich jak DromEd.. z dodatkiem Paint.Net'a )

1) Wymagane programy:
Quick Memory Editor
Crashday <-Oczywiste

2) Jak zacząć

a) Włączamy dwa programy, Crashday i Quick Memory Editor (nazwijmy go QME, bo krótsza nazwa )
b) W edytorze w Crashday robimy nasz teren na możliwą wysokość (np. 0% lub 50% ) i zapisujemy. Po chwili znów przechodzimy do zmiany wielkości terenu i znów robimy na możliwą wielkość, ale teraz opcją Current (2 lub 1 opcja od góry standardowo), dalej przechodzimy do QME gdzie otwieramy wpierw opcje i w drugim dziale zostawiamy tylko "Shorting" . Jak zrobimy, w rubrykę dodaj wartość, (wartość to z początku 1) i wybierz Integer. Jak znajdzie Ci około 10000 elementów( lub i więcej ) wracamy do Crashday. Więc idziemy do CD znowu i dajemy niemożliwy teren (np. 500%), po czym wróć do QME i daj wartość ( tym razem 0 ) Powinno wyskoczyć nadal pełno opcji. Później, jak już powiedzieliśmy możliwą wartość i wprowadź wartość 1, i tak dalej. Po jakimś czasie (trwa to czasem nawet ponad 5 minut) zostaje nam jedna wartość. Czasami to jest 1, czasami 0, po zostaniu tej jednej wartości kliknij na nią dwa razy, wyskoczy okienko ze szczegółami... Zmień wartość z 0 na 1 ( lub w przypadku jak zostanie nam 1 to zmień 1 na 1 [musisz] ) jest to prawdopodobnie druga opcja od góry ( u mnie tak jest ) Następnie przejdź do Crashday i Akceptuj! Gotowe.

Przypomnienie:
W  QME, 1 = możliwa wartość w CD a 0 = niemożliwa wartość w CD.

Pozdrawiam, Piraka.


Ukradli.

Offline

 





Reklamy:
Jeśli chcesz wymienic sie buttonem, kliknij tutaj.
naruto zone Counter Online Forum Pierwsza strona o metaldamage Mesjasz Polskie centrum rapu Swiat Monster Hunter

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wellness wellness hotel Ciechocinek