Reklama

  • Miejsce na twoją reklamę. Aby uzyskać informacje na ten temat skontaktuj się z administratorem - admin@crashfans.pl

Ogłoszenie

crashday forum crashday download mody skiny auta <P> <DIV ALIGN="CENTER"><A HREF="www.crashfans.pl">http://www.crashfans.pl/</A></DIV>

Zasady Forum *|* Wymiana buttonami *|* Archiwum newsów *|* Download Crashday! *|* FAQ *|* Chat *|* Plik naprawiający multiplayer

Crashday Center

#1 2010-01-29 14:08:23

 AQQ

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1236344075.png

11520217
Call me!
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 662
Punktów :   
Klan: Nic
WWW

Poradniki do Gta:SA

Siema zakładam ten temat , będę zamieszczał tu poradniki do San Andreas ;]
Nie piszcie tu;]
Jak dodac nowe auta:
1.Ściągamy program Gta:Parking z tąd http://patrz.pl/filmy/gta-parking

2.Po otworzeniu, klikamy na przycisk "Dodaj mod", a naszym oczom pokazuje się takie okno:
http://download.gtasite.biz/mirror1/GTASA/gtaparking/01.jpg

3. Następnie lokalizujemy folder z plikami pojazdu(chodzi o pliki *.dff i *.txd) i klikamy na OK. Pokazuje nam się nowe okno, a w prawym, dolnym rogu opcja "Dodaj". Klikamy w nią. Robiąc wszystko według instrukcji, powinno nam się pokazać coś takiego:

4. Teraz zaznaczamy na liście, który samochód chcemy zainstalować. Po zaznaczeniu, do wyboru mamy dwie opcje: "Instaluj", służąca do podmienienia nowego pojazdu za taki, który autor ustalił, lub "Instaluj jako" dzięki której sami możemy wybrać pojazd który ma służyć do podmienienia. Obie te opcje są zaznaczone czarną obwódką na zdjęciu:

Info: Gdy wybieramy opcję "Zainstaluj jako", pokazuje nam się okno z edytorem ustawień pojazdu i następujące jego kategorie:
B - motory
X - rowery
O - łodzie
C - auta
H - helikoptery
M - ciężarówki itp.
P - samoloty
Q - quady
R - tiry itp.
T - pociągi itp.

5. Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze, pokaże nam się żółte światło obok nazwy z dodanym pojazdem(na liście):

6. Aby odinstalować pojazd(program robi backupy), klikamy w opcję "Hist/Odinst"(w prawym, dolnym rogu), następnie zaznaczamy jaki pojazd chcemy odinstalować i klikamy w opcję "Odinstaluj" w lewym, górnym rogu:
http://download.gtasite.biz/mirror1/GTASA/gtaparking/05m.jpg
7. Jeśli chcemy usunąć pojazd z listy klikamy w opcję "Usuń" u dołu okna.

MODYFIKACJE:
1. By zainstalować modyfikacje musimy kliknąć na opcję "Inne mody" w lewym, górnym rogu, następnie w opcję "Dodaj". Potem lokalizujemy plik z modem i klikamy OK.


2. Po wybraniu opcji OK, pokazuje nam się takie oto okno:Po wykonaniu poprzedniej czynności musimy wybrać typ modu(w lewym, górnym rogu okna) i nacisnąć opcję "Dodaj"(w prawym, dolnym rogu okna). PS: Mod, którego użyłem jest tylko przykładem.


3. Teraz tylko zaznaczamy modyfikację na liście, klikamy na opcję "Instaluj"(pokazuje nam się nowe okno). W tym oknie, w prawym, dolnym rogu jest także opcja "Instaluj", tak więc wybieramy ją.


4. Ostatni krok. Zamykamy to okno. Jeżeli wszystko zostało zrobione poprawnie, obok nazwy modyfikacji(na liście) pojawi się żółte światło zamiast zielonego. Teraz możemy już włączyć grę, i cieszyć się nowym modem.

Ostatnio edytowany przez Pallicho (2010-01-29 14:09:28)


MS Windows XP Professional | Dodatek Service Pack 3 | Intel Pentium Dual CPU E2180 @2.00GHz | 2 Gb Ram | ATI Radeon HD 3600 Series|


http://img386.imageshack.us/img386/3236/drzewo.png

Offline

 

#2 2010-01-29 14:10:40

 AQQ

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1236344075.png

11520217
Call me!
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 662
Punktów :   
Klan: Nic
WWW

Re: Poradniki do Gta:SA

Podstawy gry


Bohater:

http://img452.imageshack.us/img452/3372/bohaterqi3.jpg
CJ (Carl Johnson) to nasz główny bohater gry GTA San Andreas. Możemy mu
zmienić ubranie, fryzure czy nawet zrobić tatuaż. Chodzić z nim na siłownie czy
jeść w restauracjach.

Broń

http://img374.imageshack.us/img374/3909/bro324vk5.jpg
Jest to obecna broń CJ. Małe cyferki w dolnej części obrazka to ilość naboi.

Życie

http://images2.fotosik.pl/307/3549c0213cb6c0ae.jpg
Czerwony pasek to życie. Biały to pancerz.

Pieniądze

http://img319.imageshack.us/img319/290/pieni261dzery8.jpg
Pieniądze da sie zarabiać za ukończenie misji czy zabijanie przechodziów na ulicy. Można być na minusie jeśli sie przegra dużą kwote w Kasynie.

Radar
http://img341.imageshack.us/img341/269/radarsx9.jpg
Mini mapka. Pokazuje, gdzie obecnie sie znajdujemy.

Nazwy
http://img488.imageshack.us/img488/5909/nazwapojazdult0.jpg
Jeśli wejdziemy do pojazdu pokaże sie jego nazwa.

Radio
http://img456.imageshack.us/img456/7572/stacjaradiowary7.jpg
W czasie jazdy autem czy motorem możemy słuchać muzyki. Jest do wyboru kilka stacji.Można słuchać swoje piosenki w stacji "Piosenki Gracza".

Czas
http://img250.imageshack.us/img250/4684/godzinaqk1.jpg
To zegar. Jedna minuta to w grze jedna godzina.

Posiadłości
http://img442.imageshack.us/img442/3771/dom2kd7.jpg
Posiadłości są na radarze zaznaczone na zielony i czerwony kolor, zielony kolor oznacza, że tą posiadłość możemy kupić, a czerwony oznacza, że dana posiadłość nie jest na sprzedaż.

Pracodawcy
http://img451.imageshack.us/img451/8417/wuzimunj6.jpg
Literą na radarze oznaczeni są pracodawcy. Wykonywanie i przechodzenie misji u pracodawców zaznaczonych literą jest niezbędne do przejścia głównej fabuły gry.

Misje poboczne

Misje poboczne zaznaczone są na radarze nie literą ale ikonką. Ukończenie tych misji nie jest wymagane do ukończenia głównej fabuły, ale jest wymagane do 100 procentowego ukończenia gry. Na powyższym obrazku przedstawione są misje Quarry oraz wyścigi.

Szkoły
http://img459.imageshack.us/img459/4899/szko322aic9.jpg
Szkoły są zaznaczone na radarze czerwoną literą S. Ukończenie wszystkich czterech szkół jazdy jest potrzebne do ukończenia stu procent gry.

Sklepy z bronią
http://img397.imageshack.us/img397/6124/pistoletdo7.jpg
W sklepie z bronią Ammunation możemy kupić broń. Znajduje się on w wielu miejscach na całej planszy. Drugim miejscem z bronią jest Emmet, jednak tam dostajemy broń za darmo i jest tam jedynie Pistolet 9mm.

Fast foody
http://img327.imageshack.us/img327/8391/vvjc7.jpg
W grze otrzymujemy dostęp do trzech barów: The well stacked pizza, Cluckin Beel oraz Burger shot. Możemy w nich uzupełnić energię, podnieść statystyki ostyłości oraz przejeść się i zwymiotować.

Sklepy z odzieżą, siłownie itp.
http://img477.imageshack.us/img477/9518/vdccdvjm1.jpg
Te sklepy są umieszczone na terenie całej planszy. Są to : Fryzjer, Sklep z tatuażami, sklep z odzieżą, siłownia. Wtych miejscach możemy kupić rzeczy które zmienią wygląd i statystyki naszego CJ-a, ponadto w siłowni możemy się uczyć sztuk walki.

Save house
http://img465.imageshack.us/img465/4756/zapisgryda1.jpg
W tym miejscu możemy zapisać grę wchodząc na dyskietkę. Jest to w pełni darmowe, a w tym czasie gra posuwa się o sześć godzin do przodu.

Dziewczyny
http://img183.imageshack.us/img183/5971/dziewczynapa4.jpg
Czerwonym sercem na mapie oznaczony jest dom w którym zamieszkuje nasza dziewczyna. Spod tego właśnie miejsca odbieramy ją gdy chcemy iść na randkę, ale o tym dokładniej w artykułach pt. Dziewczyny i Typy randek.

Wyścigi
http://img190.imageshack.us/img190/8997/wysciggqb9.jpg
Pod ikoną pucharu na radarze kryje się wyścig na stadionie. Są trzy stadiony po jednym w każdym mieście i w Las Venturas są dwa wyścigi. Za zwycięstwo w takich zawodach na stadionowych parkingach pojawiają się unikalne samochody.

Pay-n-spray i Tuning

http://img190.imageshack.us/img190/5207/szprejwy6.jpg
Panowie mechanicy w Pay'n'Spray przemalują nasz samochód tak, że nie pozna nas nawet policja. Koszt takiej modyfikacji to 100$. W trzech typach zakładów tuningowych możemy zakupić hydraulikę czy nowe felgi do naszego pojazdu.

Nearest Air Strip

http://img431.imageshack.us/img431/7374/lotniskoau9.jpg
W tłumaczeniu na język polski ten zwrot oznacza najbliższy pas powietrzny. Na radarze te trzy kółka pojawią się tylko podczas lotu samolotem i będą one wskazywać najbliższe lotnisko.

Wanted Level
http://img475.imageshack.us/img475/8138/policjare0.jpg
Te gwiazdy będą się pokazywać w lewym górnym rogu ekranu, pod ilością pieniędzy. Pokazują nam one nasz stopień poszukiwania przez policję. Można je mieć w skali od jednej do 6 gwiazdek. W trakcie pościgu bądź strzelaniny spotkamy oddziały S.W.A.T., FBI a nawet wojsko, ale o tym więcej w artykule pt. Policja.


Wskazówki


Podczas misji nasze cele będą zaznaczane trójkątami i kwadratami. Trójkąt z wierzchołkiem w górze oznacza, że twój cel znajduje się wyżej od ciebie. Kwadrat oznacza, że twój cel znajduje się równe, a trójkąt skierowany w dół oznacza cel umieszczony niżej od ciebie. W lewym górnym rogu ekranu będziesz informowany o wskazówkach dotyczących danej misji, również o większych zmianach w statystykach. Nad wskaźnikiem energii widoczna jest ikona broni, oraz liczba amunicji. Pod liczbą pieniędzy w czasie misji będą widoczne różne wskaźniki, np życie jakiejś osoby którą musimy uratować bądź wytrzymałości samochodu. w prawym dolnym rogu ekranu po wejściu do danego pojazdu zostanie wyświetlona jego nazwa, a po wjeżdzie do nowej dzielnicy lub wsi wyświetlona zostanie nazwa danego obszaru. Jeśli zostawisz gdzieś samochód chociaż na chwilę, nie bądź pewny, że on tam zostanie. W tej grze są złodzieje którzy potrafią dosłownie ukraść nasz samochód pod naszym domem lub tuż pod naszym nosem. Podczas jazdy możesz słuchać rozgłośni radiowych, możesz też wgrać swoje własne piosenki. Aby tak zrobić wystarczy wkleić piosenki do folderu Moje Dokumenty/Gta San Andreas User Files/User tracks, a następnie przeskanować tytuły w opcjach gry. Stacje zmieniamy klawiszami Insert, Delete, oraz kółkiem myszki.
Klawiszologia GTA:SA

STEROWANIE SKINEM

W - Bieg do przodu
S - Bieg do tyłu
A - Bieg w Lewo
E - Spoglądanie w Prawo
Q - Spoglądanie w Lewo
D - Bieg w Prawo
SPACJA - Sprint
SHIFT - Skok
V - Zmiana Widoku
CTRL/LPM - Strzał
PPM - Celownik
ALT+W/S/A/D - Chodzenie
ENTER - Wejście do pojazdu
E - Następna Broń
Q - Poprzednia Broń

STEROWANIE AUTEM

W - Gaz
S - Wsteczny
A - Skręt w Lewo
D - Skręt w Prawo
SPACJA - Hamulec Ręczny
SHIFT - Klakson/Syrena Alarmowa
E - Spoglądanie w Prawo
Q - Spoglądanie w Lewo
Q + E - Spoglądanie w Tył
V - Zmiana Widoku
E/Q + CTRL/LPM - Drive By (Tylko broń typu SMG !)
R - Zmiana Radiostacji

STEROWANIE SAMOLOTEM

W - Zwiększ Moc
S - Zmniejsz Moc
A - Obrót w Lewo
D - Obrót w Prawo
Q - Skręt w Lewo
E - Skręt w Prawo
GÓRA - Podnieś Samolot
DÓŁ - Obniż Samolot
2/NUM + - Wystaw/Schowaj koła
NUM 8 Włącz Silniki Główne (HYDRA)
CTRL/LPM Strzał (Tylko HYDRA i RUSTLER !)
Q + E - Spoglądanie w Tył
V - Zmiana Widoków
R - Zmiana Radiostacji
R - Zmiana Radiostacji
V - Zmiana Widoku

STEROWANIE HELIKOPTEREM


W - Zwiększ Moc
S - Zmniejsz Moc
A - Nachylenie w Lewo
D - Nachylenie w Prawo
GÓRA - Nachylenie w Przód
DÓŁ - Odchylenie
Q - Skręt w Lewo
E - Skręt w Prawo
Q + E Spoglądanie w Tyłu
R - Zmiana Radiostacji
V - Zmiana Widoku

SKRÓTY

ESC - Menu
F1 - Replay
TAB - Statystyki Gracza

Ostatnio edytowany przez Pallicho (2010-01-29 14:17:04)


MS Windows XP Professional | Dodatek Service Pack 3 | Intel Pentium Dual CPU E2180 @2.00GHz | 2 Gb Ram | ATI Radeon HD 3600 Series|


http://img386.imageshack.us/img386/3236/drzewo.png

Offline

 

#3 2010-01-29 14:17:54

 AQQ

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1236344075.png

11520217
Call me!
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 662
Punktów :   
Klan: Nic
WWW

Re: Poradniki do Gta:SA

100% ukończenia
Nagrody za ukończenie gry w 100%: $250.000, czołg Rhino, i samolot odrzutowy Hydra, dostarczone do domu CJ''a w Grove Street (pierwszy dom Cj''a)
Zadania nie wymagane do ukończenia gry w 100%: Unikalne Skoki, Włamania do domów
A oto lista rzeczy wymaganych do ukończenia gry w 100%:

Fabuła główna - Los Santos
Misje początkowe
- Introduction
- Big Smoke
- Ryder
Sweet (S)
- Tagging up Turf
- Cleaning the Hood
- Drive-thru
- Nines and AKs
- Drive-by
- Sweet''s Girl
Ryder (R)
- Home Invasion
- Catalyst
- Robbing Uncle Sam
Big Smoke (BS)
- OG Loc
- Running Dog
- Wrong Side of the Tracks
- Just Business
Cesar Vialpando (Cv)
- Cesar Vialpando
- High stakes, Low-Rider
OG Loc (OG)
- Life''s a Beach
- Madd Dogg''s Rhymes
- Management Issues
- House Party
Tenpenny (G)
- Burning Desire
- Gray Imports
Sweet (S) cz. 2
- Doberman
- Los Sepulcros
Los Santos - misje finałowe
- Reuniting the Families
- The Green Sabre

Fabuła Główna - Tereny Pozamiejskie
Tenpenny (G)
- Badlands
Catalina (C)
- First Date
- Tanker Commander
- First Base
- Local Liquor Store
- Gone Courting
- Against All Odds
- Made in Heaven
- Small Town Bank
Cesar Vialpando (Cv)
- Wu Zi Mu
- Farewell, My Love
The Truth (TT)
- Body Harvest
- Are You Going to San Fierro?

Fabuła Główna - San Fierro
Garaż CJ''a (CJ)
- Wear Flowers In Your Hair
- 555 WE TIP
- Deconstruction
Tenpenny (G)
- Snail Trail
Szkoła jazdy
- Back to the school
Triada (Czerwony Znak triady)
- Photo Opprtunity
- Jizzy
- Outrider
- Ice Cold Killa
- Pier 69
- Toreno''s Last Fight
- Yay Ka-Boom-Boom
Jizzy (Niebieska czaszka)
- T-Bone Mendez
- Mike Toreno
Woozie
- Mountain Cloud Boys
- Ran Fa Li
- Lure
- Amphibious Assault
- The Da Nang Thang

Fabuła Główna - Pustynia
Mike Toreno (?, T)
- Monster
- HighJack
- Interdiction
- Verdant Meadows
Lotnisko
- Learing to Fly

Fabuła Główna - Las Venturas
Kasyno Triady (żólty znak Triady)
- Fender Ketchup
- Explosive Situation
- You''ve Had Your Chips
- Don Peyote
- Fish in a Barell
- A Home in the Hills
Mafia (biała kostka do gry)
- Intensive Care
- The Meat Business
- Freefall
- Saint Mark''s Bistro
Madd Dogg (D)
- Madd Dogg
Tenpenny (G)
- Misappropration
- High Noon

Fabuła Główna - Powrót do Los Santos
Dom Madd Dogg''a
- Vertical Bird
- Home Coming
- Cut Throat Business
- Riot
Sweet (S)
- Beat Down on B-Dup
- Grove 4 Life
- Los Desperados
- End of the Line

Misje poboczne - Los Santos
Wojna gangów (zdobywanie terenów wrogich gangów)
- Ballas (Kolor: purpurowy)
- Los Santos Vagos (Kolor: żółty)

Misje poboczne - San Fierro
Zero (Z) $
- Air Raid
- Supply Lines...
- New Model Army
Wang Cars (C)
- Zeroing In
- Test Drive
- Customs Fast Track
- Puncture Wounds

Misje poboczne - Las Venturas
Lotnisko (znak samolotu)
- N.O.E.
- Stowaway
- Black Project
- Green Goo
Skok na kasyno (Robbery)
- Architectural Espionage
- Key to Her Heart
- Dam and Blast
- Cop Wheels
- Up, up and Away
- Breaking the Bank at Caligula''s

Misje pojazdów
Policja - Poziom 12
Straż Pożarna - Poziom 12
Karetka pogotowia - Poziom 12
Pociąg Towarowy - Poziom 2
Valet Parking - Poziom 5
Export wozów - 30 samochodów [lista 1] | [lista 2] | [lista 3]
Pimping - Poziom10
Trucking - Poziom 8
Taxi - 50 pasażerów
Kopalnia Quarry - 7 Misji
Kurier [mapa]
- Hippy Shopper - San Fierro - 4 Misje
- Burger Shot - Las Venturas - 4 Misje
- Roboi''s Food Mart - Los Santos - 4 Misje

Wyzwania[mapa]
BMX challenge
NRG-500 challenge
Chilliad challenge (wyścigi kolarskie z góry Chilliad)

Sztuki walki
Siłownia w Los Santos
Siłownia w San Fierro
Siłownia w Las Venturas

Wyścigi
Los Santos (Little Mexico)
- Little Loop
- Backroad Wanderer
- City Circuit
- Vinewood
- Freeway
- Into the Country
- Badlands A
- Badlands B
San Fierro (Downtown - Wang Cars)
- Dirtbike Danger
- Bandito County
- Go-Go Carting
- San Fierro Fastlane
- San Fierro Hills
- Country Endurance
Las Venturas (Lotnisko)
- Barnstorming
- Military Service
- Chopper Checkpoint
- Whirly Bird Waypoint
- Heli Heli
- World War Ace
Las Venturas (LVA Freight Dept)
- San Fierro to Las Venturas
- Dam Rider
- Desert Tricks
- Las Venturas Ringroad

Strzelnica
Wyzwania
- Pistol
- SMG
- Shotgun
- AK-47

Stadiony
Los Santos
- 8-Track
San Fierro
- Blood Ring
Las Venturas
- Kickstart
- Dirt Track

Pozostałe
100 Zamalowanych tagów w Los Santos [mapa]
50 Zebranych podków w Las Venturas [mapa]
50 Zebranych ostryg w wodach San Andreas [mapa]
50 Zrobionych zdjęć w San Fierro [mapa]
27 Wykupionych kryjówek
Ukończone szkoły latania, pływania łodzią, motorowa, i samochodowa


MS Windows XP Professional | Dodatek Service Pack 3 | Intel Pentium Dual CPU E2180 @2.00GHz | 2 Gb Ram | ATI Radeon HD 3600 Series|


http://img386.imageshack.us/img386/3236/drzewo.png

Offline

 

#4 2010-01-30 18:43:26

 Melman

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1262887854.png

Zarejestrowany: 2008-05-18
Posty: 573
Punktów :   -3 
Klan: CG
WWW

Re: Poradniki do Gta:SA

Mhm. Jeżeli chodzi o ikonę warsztatu lakierniczego to nie jest taka sama jak w warsztacie tuningowym. A konkretnie jakie jest źródło prawdziwej strony z poradnikiem?


http://www.completemod.weebly.com/ - Największy mod do CD, ścigaj i graj.

Offline

 

#5 2010-01-30 22:04:00

 AQQ

http://www.crashfans.pun.pl/_fora/crashfans/gallery/2_1236344075.png

11520217
Call me!
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 662
Punktów :   
Klan: Nic
WWW

Re: Poradniki do Gta:SA

gtainside.com troche :]


MS Windows XP Professional | Dodatek Service Pack 3 | Intel Pentium Dual CPU E2180 @2.00GHz | 2 Gb Ram | ATI Radeon HD 3600 Series|


http://img386.imageshack.us/img386/3236/drzewo.png

Offline

 

Reklamy:
Jeśli chcesz wymienic sie buttonem, kliknij tutaj.
naruto zone Counter Online Forum Pierwsza strona o metaldamage Mesjasz Polskie centrum rapu Swiat Monster Hunter

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
noclegi w Poddąbiu akwarium dla początkujących torby papierowe do cateringu savo przeciw pleśni przewóz osób Niemcy